Najlepszy sposób na piękne paznokcie – manicure hybrydowy

Jeśli chcemy mieć piękne i zadbane dłonie, warto pomyśleć o manicure hybrydowym. To bardzo nowoczesna, ale też coraz bardziej popularna metoda, która pozwala nam również oszczędzić dużo czasu. Poprawnie nałożona hybryda powinna bez problemu pozostać na naszych paznokciach przez co najmniej 3 tygodnie – najczęściej aż do zmiany manicure. Jedynym powodem do zdjęcia go jest po prostu widoczny, nieestetyczny odrost paznokci. Pamiętajmy jednak, że dotyczy to manicure wykonanego we właściwy sposób.

Wiele kobiet decyduje się na samodzielne malowanie. Kupują zestawy startowe, obserwują inne manikiurzystki, po czym same zaczynają się tym zajmować, nie posiadając podstawowej wiedzy. Efekty tego bywają różne. Czasem jedynie niestaranny, niedokładny manicure, a czasami nawet uczulenia. Najczęściej popełnianym błędem jest nieomijanie skórek w trakcie malowania. Lakier hybrydowy zastyga dopiero w lampie UV, dzięki czemu mamy naprawdę wystarczająco dużo czasu, aby dokładnie go nałożyć. Poza tym, jeśli pozalewamy skórki, trwałość manicure mocno się zmniejszy, ponieważ w takim przypadku pod jego warstwę dostaje się powietrze i woda. Kolejną, najgorszą konsekwencją tego mogą być alergie. Lakierożele mają w składzie silne substancje chemiczne, które nie szkodzą płytce paznokciowej, ale mogą mieć zły wpływ na skórę i w kontakcie z nią wywołać reakcję uczuleniową. Zwłaszcza w kontakcie z naskórkiem uszkodzonym w trakcie zbyt mocnego wycinania skórek. Innym, równie często spotykanym błędem jest niemalowanie wolnego brzegu paznokcia. To kluczowa kwestia, jeśli chcemy cieszyć się trwałym manicure. Jeśli omijamy wolny brzeg, istnieje większe prawdopodobieństwo, że hybryda się uszkodzi lub zacznie odpadać. Poza tym manicure wygląda wtedy niestarannie i nieestetycznie. Innym błędem jest właśnie mało dokładne malowanie, w trakcie którego powstają nierówności. Lakier hybrydowy ma nieco inną konsystencję niż tradycyjny – zwykle jest rzadszy, ale możemy go poprawiać, dopóki nie utwardzimy go w lampie. To oznacza, że mamy praktycznie nieograniczony czas na ewentualne korekty.

Jeśli nie umiemy uniknąć tego typu błędów, lepiej chodzić na ten zabieg do kosmetyczki w mieście Wrocław (swiaturody.com). Jest to miejsce, w którym oferują go liczne salony kosmetyczne. Poza tym, oszczędzimy dzięki temu czas i pieniądze, a będziemy mieć perfekcyjny i trwały manicure.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>